Speedway GP 2009

Sezon 2009 Speedway GP: tabela lub klasyfikacja, jej przebieg i każde zawody.

Mistrz: Jason CrumpWicemistrz: Tomasz Gollob

Klasyfikacja

Walka o tytuł

Miejsce w klasyfikacji po każdej rundzie, dla końcowej czołowej dziesiątki.

  • Jason Crump
  • Tomasz Gollob
  • Emil Sajfutdinow
  • Greg Hancock
  • Andreas Jonsson
  • Nicki Pedersen
  • Rune Holta
  • Kenneth Bjerre
  • Fredrik Lindgren
  • Hans Andersen
1412108642111

Punkty runda po rundzie

Punkty mistrzostw w każdej rundzie (klasyfikacja i sprint); numer rundy prowadzi do wyników.

1234567891011
Jason Crump1422162224101881249
Tomasz Gollob717713916227122311
Emil Sajfutdinow179201471051424118
Greg Hancock10165141420810978
Andreas Jonsson111612756102051212
Nicki Pedersen12913108711101218
Rune Holta381157721519814
Kenneth Bjerre105887151015758
Fredrik Lindgren19293166912666
Hans Andersen66561591445183
Leigh Adams13636311579315
Sebastian Ułamek586886582316
Grzegorz Walasek656716676133
Chris Harris655595814113
Scott Nicholls41156353764
Antonio Lindbäck1710
Niels Kristian Iversen1181
Jarosław Hampel9
Matej Zagar7
Adrian Miedziński6

Najlepsze średnie

Punkty z bonusami na bieg, zawodnicy z co najmniej jedną trzecią największej liczby biegów.

Zawody

Speedway GP: terminarz i subskrypcja kalendarza ↗